Wiele osób ma problemy z wymodelowaniem sylwetki mimo stosowania odpowiedniej diety, regularnych ćwiczeń czy kosmetyków, które potencjalnie powinny modelować ciało. Jednak ponieważ każde ciało jest inne może też inaczej reagować i nie zawsze tak jak tego oczekujemy. Z pomocą dla każdego przychodzą jednak profesjonalne zabiegi wyszczuplające i modelujące, który można wykonać w salonie masażu. Połączenie profesjonalnych produktów do pielęgnacji ciała i odpowiedniej metody masażu u największej liczby osób przynosi pozytywny skutek. Nawet jeśli ktoś zapisuje się tylko na zabiegi modelujące, a nie uprawia regularnie żadnych ćwiczeń.

Czym są zabiegi wyszczuplające?

Modelowanie sylwetki w gabinecie masażu ma na celu poprawienie wyglądu skóry i ciała. Najlepiej zabiegi te sprawdzają się u osób, które już zgubiły nadmiar kilogramów lub mają dobrze zbudowaną sylwetkę, ale z wielu powodów ich skóra jest obwisła lub pojawił się pod nią celullit, który zbyt dobrze widoczny jest gołym okiem. Odpowiednio dobrane kosmetyki i metoda masażu pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i ujędrnienie ciała. Masażem można dotrzeć do gromadzących się pod skórą komórek tłuszczowych i do nich dotrzeć na przykład za pomocą wmasowywanego serum wyszczuplającego. U wielu osób istnieje też problem nadmiernego gromadzenia się wody w ciele przez co sylwetka wygląda na opuchniętą i grubszą niż rzeczywiście jest. Masażem np. limfatycznym można zredukować i ten problem co wpłynie nie tylko na lepszy wygląd ciała, ale i poprawi przepływ limfy.

Najlepsze metody na modelowanie sylwetki

Najpopularniejszymi zabiegami modelowania sylwetki są masaże antycelullitowe, ponieważ coraz więcej kobiet ma problem z podskórnymi grudkami tłuszczu, które pojawiają się nawet u nastolatek. Popularnym zabiegiem jest masaż bańką chińską, który jest też elementem drenażu limfatycznego. Masaż bańką przyspiesza krążenie krwi i płynów przez co pomaga pozbywanie się toksyn z organizmu oraz reguluje przemianę materii. Nie jest on jednak polecany do skóry naczynkowej.

Popularną metodą modelowania sylwetki jest też masaż relaksacyjny, ponieważ wykonuje się go w obrębie całego ciała. Do masażu używane są olejki, które również same z siebie mogą mieć działanie ujędrniające, wyszczuplające czy napinające skórę. A sam masaż jest bardzo przyjemnym doznaniem i sprzyja regeneracji całego ciała.

Coraz powszechniejszy staje się też masaż pneumatyczny. Podczas masażu wykonuje się ucisk tkanek zgodnie z kierunkiem przepływu krwi co między innymi pobudza odpływ krwi i redukuje obrzęki. Jednakże ten masaż nie jest zalecany osobom z chorobami układu krążenia.

Jako masaż antycellulitowy świetnie sprawdza się także masaż ciepłym olejem ze świecy, ponieważ do tego zabiegu używane są olejki np. sojowy, kokosowy i wosk pszczeli, które na skórze tworzą nawilżający, ochraniający film przez co też ujędrniają skórę. Taki masaż oprócz ud czy brzucha świetnie sprawdzi się na plecach, które u wielu osób też mają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, która jest trudna do zlikwidowania nawet przy regularnych ćwiczeniach.